powieksz Cinturato All Season SF2 Cinturato All Season SF2
opona eoponki

Pirelli Cinturato All Season SF2

205/55 R16
Indeks nośności:
94
Indeks prędkości:
V - max 240 km/h
Sezon:
WIELOSEZONOWA
Przeznaczenie:
OSOBOWA
Klasa opony:
Premium
Efektywność paliwowa:
C
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
A
Zewnętrzny hałas toczenia:
68
EAN:
8019227433203
Opona wzmacniana:
tak
Rant ochronny:
tak
Run flat:
nie
Homologacja producenta samochodu:
-

Opcje zakupu

  • Rok produkcji:
   2023
  • wysyłka w - 24h
 • Cena za 1 sztukę
  406
 • Dostępność: powyżej 20
  • Rok produkcji:
   2023
  • wysyłka w 72h
 • Cena za 1 sztukę
  410
 • Dostępność: 2
darmowa dostawa Logo Tpay
Przesyłka za pobraniem + 15 zł/szt
Wyślij wiadomość
68 dB
C
A

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, etykietowanie opon do samochodów osobowych i dostawczych ma obowiązywać od 1 listopada 2012 r. Nowe zasady wprowadzane przez Unię Europejską, nakazują producentom obowiązkowe etykietowanie opon. Oznaczenia odpowiednio kategoryzują opony oraz określają ich wpływ na wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki etykietom kierowcy mają natychmiastowy i czytelny dostęp do danych, które znacznie wpływają na wybór opon. Kategoryzacja ogumienia mieści się w siedmiostopniowym przedziale literowym od "A" do "G", gdzie "G" to wynik najgorszy, natomiast "A" najlepszy. Poszczególne symbole graficzne określają ważne osiągi: wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu.

Efektywność paliwowa

Po lewej stronie etykiety znajduje się skala klasyfikacji efektywności energetycznej mówiąca o wpływie opony na zużycie paliwa oraz związanej z tym emisji CO2. Pokonanie oporów toczenia ogumienia pochłania średnio 20% paliwa spalanego przez pojazd. Obniżenie oporów toczenia może znacząco przyczyniać się do ogólnej poprawy efektywności energetycznej transportu drogowego i do zmniejszenia emisji CO2 z nim związanych. Wartość współczynnika oporu toczenia opony jest mierzona na maszynie symulacyjnej i decyduje o klasie efektywności energetycznej opony. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Opony znacząco różnią się pod względem oporu toczenia, który jest stopniowo zmniejszany poprzez technologiczne ewolucje kolejnych generacji opon. Różnica w zużyciu paliwa dwóch aut osobowych, jednego wyposażonego w opony klasy A i drugiego z oponami klasy G, jest znacząca, ponieważ sięga nawet 0,5 l/100 km. Roczna oszczędność paliwa to ok. 80 litrów (przy rocznym przebiegu 15 000 km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Skala znajdująca się po prawej stronie etykiety przedstawia klasy przyczepności opon podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadza się na pojeździe w warunkach określonych odpowiednim regulaminem, w którym zdefiniowane zostały m.in. prędkość, charakterystyka toru, grubość warstwy wody czy temperatura. Skala powstała poprzez porównanie osiągów testowanych opon do osiągów opony wzorcowej. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Różnica długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni samochodu wyposażonego w opony klasy A i samochodu z oponami klasy G wynosi 18 metrów. Dystans równy czterem długościom samochodu

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas spowodowany przez ruch uliczny jest jedną z głównych uciążliwości. Dolna część etykiety przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia opony pojazdu, wyrażony w decybelach (należy zauważyć, że nie jest to poziom hałasu słyszanego przez kierowcę wewnątrz pojazdu).

Opona Pirelli 205/55 R16 CINTURATO ALL SEASON SF2 [94] V XL FR to idealne rozwiązanie dla kierowców poszukujących wielosezonowej opony o wyjątkowej wydajności. Ta wysokiej jakości opona Pirelli zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Dzięki innowacyjnej technologii, opona CINTURATO ALL SEASON SF2 doskonale radzi sobie zarówno podczas upalnych dni letnich, jak i w trudniejszych warunkach zimowych. Jej wyjątkowa mieszanka gumy optymalizuje przyczepność i trakcję na mokrej i suchej nawierzchni, zapewniając pewne hamowanie i skuteczną kontrolę nawet na śliskich drogach. Model ten został wyposażony w system bieżnikowy z lamelami, które zapewniają doskonałą przyczepność na ośnieżonych powierzchniach. Dzięki temu opona Pirelli 205/55 R16 CINTURATO ALL SEASON SF2 [94] V XL FR gwarantuje bezpieczną jazdę nawet w trudnych warunkach zimowych. Dodatkowe zalety opony to również redukcja hałasu i minimalne opory toczenia, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i większy komfort podróży. Ponadto, opona ta posiada oznaczenie XL, co oznacza, że jest bardziej wytrzymała i odporna na obciążenia, co jest szczególnie istotne dla samochodów większych. Jeśli szukasz wielosezonowej opony, która zapewni Ci bezpieczeństwo, trwałość i komfort jazdy przez cały rok, opona Pirelli 205/55 R16 CINTURATO ALL SEASON SF2 [94] V XL FR jest idealnym wyborem. Kup teraz i ciesz się doskonałą jakością Pirelli!

Dostępne warianty w rozmiarze 205 /55 R16

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 205/55 R16
produkt
MULTIWAYS 2
205/55 R16

cena: 302zł

(245.73zł netto)

szczegóły
produkt
Vector 4Seasons G2
205/55 R16

cena: 583zł

(473.64zł netto)

szczegóły
produkt
ALLSEASONCONTACT 2
205/55 R16

cena: 420zł

(341.49zł netto)

szczegóły
produkt
QUATRAC
205/55 R16

cena: 361zł

(293.53zł netto)

szczegóły