powieksz LATITUDE SPORT 3 LATITUDE SPORT 3
opona eoponki

MICHELIN LATITUDE SPORT 3

235/60 R18
Indeks nośności:
103
Indeks prędkości:
V - max 240 km/h
Sezon:
LETNIA
Przeznaczenie:
OSOBOWA
Klasa opony:
Premium
Efektywność paliwowa:
B
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
A
Zewnętrzny hałas toczenia:
70
EAN:
3528708234772
Opona wzmacniana:
nie
Rant ochronny:
tak
Run flat:
nie
Homologacja producenta samochodu:
-

Opcje zakupu

  • Rok produkcji:
   2024/2023
  • wysyłka w 24h
   doręczymy jutro
 • Cena za 1 sztukę
  679
 • Dostępność: powyżej 20
  • Rok produkcji:
   2024/2023
  • wysyłka w 72h
   doręczymy 19-06
 • Cena za 1 sztukę
  750
 • Dostępność: powyżej 20
darmowa dostawa Logo Tpay
Przesyłka za pobraniem + 19 zł/szt
Wyślij wiadomość
Od 1 maja 2021 roku wchodzą nowe wymogi europejskie dotyczące etykiet i oznaczeń na oponach. Nowym rozporządzeniem objęte zostaną również opony autobusowe i ciężarowe.

Opony nie będą już dozwolone w klasach F i G ze względu na opory toczenia i przyczepność na mokrej nawierzchni, dlatego nowa skala obejmuje tylko 5 klas (od A do E). Nowe symbole energii lepiej sugerują, że oszczędność paliwa ma zastosowanie zarówno do pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych. W dolnej części zawsze wskazana jest klasa hałasu z wartością poziomu hałasu zewnętrznego w decybelach. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, oprócz standardowej etykiety, pojawi się ikona dotycząca przyczepności na oblodzonych drodze i / lub w trudnych warunkach śniegowych. Daje to łącznie konsumentom 4 opcje etykiet.

Etykiety energetyczne zapewniają jasną i wspólną klasyfikację osiągów opon pod względem oporów toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Pomogą konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie opon, ponieważ będzie można łatwo je ocenić na podstawie 3 parametrów. Są to tylko wybrane parametry po jednym z zakresu efektywności energetycznej, drogi hamowania i komfortu. Świadomy kierowca kupując opony powinien sprawdzić też testy opon w takim samym lub bardzo zbliżonym rozmiarze jak poszukiwane, gdzie porówna również m.in.: drogę hamowania na suchej drodze i na śniegu (w przypadku opon zimowych lub całorocznych), przyczepność na zakrętach czy odporność na aquaplaning. Warto przed zakupem porozmawiać z serwisantem w profesjonalnym serwisie oponiarskim – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Nowa etykieta zawiera te same trzy klasyfikacje co poprzednio – dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomu hałasu. Jednak ikony klas w przyczepności na mokrej nawierzchni i efektywności paliwowej zostały przeprojektowane tak, aby upodobnić je do etykiet urządzeń gospodarstwa domowego. Puste klasy zostały usunięte, a skala oznaczona jest literami od A do E. Ponadto, klasę hałasu zależną od poziomu decybeli podano w nowy sposób, przy użyciu liter od A do C.

Na nowej etykiecie wprowadzono dodatkowe piktogramy informujące o zwiększonej przyczepności opon na śniegu i/lub na lodzie (uwaga: piktogram dotyczący przyczepności na lodzie dotyczy tylko opon do samochodów osobowych). Pokazują one dopuszczalność użycia opony w określonych warunkach zimowych. Na etykietach, w zależności od modeli opon, może wystąpić sytuacja braku tych oznaczeń, tylko oznaczenia przyczepności na śniegu, tylko oznaczenia przyczepności na lodzie lub obu tych oznaczeń.

Dostępne warianty w rozmiarze 235 /60 R18

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 235/60 R18
produkt
Latitude Cross
235/60 R18

cena: 686zł

(558.00zł netto)

szczegóły
produkt
E PRIMACY
235/60 R18

cena: 638zł

(519.00zł netto)

szczegóły
produkt
Latitude Sport 3
235/60 R18

cena: 733zł

(596.00zł netto)

szczegóły
produkt
LATITUDE HP J LR DT XL
235/60 R18

cena: 745zł

(606.00zł netto)

szczegóły