powieksz K435 K435
opona eoponki

HANKOOK K435

155/65 R14
Indeks nośności:
75
Indeks prędkości:
T - max 190 km/h
Sezon:
LETNIA
Przeznaczenie:
OSOBOWA
Klasa opony:
Średnia
Efektywność paliwowa:
C
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
B
Zewnętrzny hałas toczenia:
70
EAN:
8808563411330
Opona wzmacniana:
nie
Rant ochronny:
nie
Run flat:
nie
Homologacja producenta samochodu:
-

Opcje zakupu

  • Rok produkcji:
   2024/2023
  • wysyłka w 24h
 • Cena za 1 sztukę
  224
 • Dostępność: powyżej 20
  • Rok produkcji:
   2024/2023
  • wysyłka w 72h
 • Cena za 1 sztukę
  246
 • Dostępność: powyżej 20
darmowa dostawa Logo Tpay
Przesyłka za pobraniem + 15 zł/szt
Wyślij wiadomość
Od 1 maja 2021 roku wchodzą nowe wymogi europejskie dotyczące etykiet i oznaczeń na oponach. Nowym rozporządzeniem objęte zostaną również opony autobusowe i ciężarowe.

Opony nie będą już dozwolone w klasach F i G ze względu na opory toczenia i przyczepność na mokrej nawierzchni, dlatego nowa skala obejmuje tylko 5 klas (od A do E). Nowe symbole energii lepiej sugerują, że oszczędność paliwa ma zastosowanie zarówno do pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych. W dolnej części zawsze wskazana jest klasa hałasu z wartością poziomu hałasu zewnętrznego w decybelach. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, oprócz standardowej etykiety, pojawi się ikona dotycząca przyczepności na oblodzonych drodze i / lub w trudnych warunkach śniegowych. Daje to łącznie konsumentom 4 opcje etykiet.

Etykiety energetyczne zapewniają jasną i wspólną klasyfikację osiągów opon pod względem oporów toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Pomogą konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji przy zakupie opon, ponieważ będzie można łatwo je ocenić na podstawie 3 parametrów. Są to tylko wybrane parametry po jednym z zakresu efektywności energetycznej, drogi hamowania i komfortu. Świadomy kierowca kupując opony powinien sprawdzić też testy opon w takim samym lub bardzo zbliżonym rozmiarze jak poszukiwane, gdzie porówna również m.in.: drogę hamowania na suchej drodze i na śniegu (w przypadku opon zimowych lub całorocznych), przyczepność na zakrętach czy odporność na aquaplaning. Warto przed zakupem porozmawiać z serwisantem w profesjonalnym serwisie oponiarskim – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Nowa etykieta zawiera te same trzy klasyfikacje co poprzednio – dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomu hałasu. Jednak ikony klas w przyczepności na mokrej nawierzchni i efektywności paliwowej zostały przeprojektowane tak, aby upodobnić je do etykiet urządzeń gospodarstwa domowego. Puste klasy zostały usunięte, a skala oznaczona jest literami od A do E. Ponadto, klasę hałasu zależną od poziomu decybeli podano w nowy sposób, przy użyciu liter od A do C.

Na nowej etykiecie wprowadzono dodatkowe piktogramy informujące o zwiększonej przyczepności opon na śniegu i/lub na lodzie (uwaga: piktogram dotyczący przyczepności na lodzie dotyczy tylko opon do samochodów osobowych). Pokazują one dopuszczalność użycia opony w określonych warunkach zimowych. Na etykietach, w zależności od modeli opon, może wystąpić sytuacja braku tych oznaczeń, tylko oznaczenia przyczepności na śniegu, tylko oznaczenia przyczepności na lodzie lub obu tych oznaczeń.

Dostępne warianty w rozmiarze 155 /65 R14

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 155/65 R14
produkt
ECOCONTROL
155/65 R14

cena: 204zł

(166.23zł netto)

szczegóły
produkt
Perfecta
Opona/ R

cena: 245zł

(199.33zł netto)

szczegóły
produkt
RAINEXPERT 5
155/65 R14

cena: 229zł

(185.83zł netto)

szczegóły
produkt
EcoControl
155/65 R14

cena: 223zł

(181.63zł netto)

szczegóły